darować
Jesteś tutaj : Accueil Zaclys Wskazówki / Tematy / Przetwarzanie danych / OS / AmigaOS

Zobacz artykuł

illustration

© Tito

Testowałem AROS amiga darmowy system operacyjny dla PC

Aros jest Amiga OS 3.1 jest to, że Linux UNIX: wolny port, kompatybilny i zmodernizowany uruchomione na komputerze (nie potrzeba specjalnego sprzętu zbyt drogie i zbyt zdyszany)

Aros


Aros Projekt został zapoczątkowany w 1993 roku, zainspirowany linux pomysł był całkowicie przepisać darmową kość amiga kompatybilny że może włączyć komputera.
 • obecnie 95% projektu zostanie zakończona, "warsztatu", nazywa się "Wędrowiec" na AROS "Mui" nazywa się "Zune" etc.
 • jest "Zgodnie source" AmigaOS 3.1 , Czyli po prostu skompilować programy dla Amigi Aros, ale jest to również "Binary kompatybilny" z emulacji pusqu'il wyrusza ZEA (JanusUAE) oraz AmiBridge które bezpośrednio uruchomienie dyskietek Amigi (ADF) o maksymalnej obiektu (patrz koniec artykułu: "whdmenu").
 • to działa na pc lub w inny sposób korzystać z nowoczesnego sprzętu i tanie (wielordzeniowy procesor NVIDIA karty ...). Więc dla purystów komputerze, który nie jest amiga, to prawda, że ​​krwawi serce na początku, ale z drugiej strony jak to on był powiedział Dave Haynie (jeden z ojców sprzętu amiga) w Amiga Future # 85: Power pC umieścić w nowej Amidze jak fundamentalizm religijny (w X1000 amiga, który ukaże się końcem 2010 roku będzie kosztować w 1500 euro) ...
 • można go zainstalować oczywiście, ale jest również dystrybuowane koncertowe DVD oraz wersję VM (maszyna wirtualna)
 • a przede wszystkim przynosi wszystko, brakowało os amiga 3: Zauważ, że wsparcie USB (Stos Poseidon), z Internet (DHCP, przeglądarka "OWB" wiadomości, MSN klienta ...) wideo (Mplayer!), Rysunek (lunapaint, xfig), aktualizowana przez internet ( liveupdater ) akceleracja 2D / 3D z niektórymi kartami graficznymi (kierowca "nowy"), GCC kompilator z pełnym wsparciem IDE SDL i OpenGL , Przejrzyste menu, etc etc (a nawet biura od google doc działa na OWB).
http://aros.sourceforge.net/introduction/

Jednak jest to także depozyt gdzie są wszystkie nowe gry / Oprogramowanie / dema Aros ( http://archives.aros-exec.org ), Z wieloma portami jak na Amiga OS4 sił SDL.

oraz centrum deweloper / Forum nazwie Aros-Exec: http://archives.aros-exec.org


Maszyny Aros


Cóż on powinien wybrać elementy przed montażem pc do Aros i cieszyć pleinenement systemu, w tym tylko niektórych kart graficznych będą korzystać ze sprzętu przyspieszenie dla 2D i 3D ( http://en.wikibooks.org/wiki/Aros/Platforms/x86_support ).

Ale w roku 2009 i 2010 były decydujące dla tego projektu, który ostatecznie osiąga stabilne i użytecznego poziomu, dzięki czemu 2 dedykowane maszyny Pojawiły się, że są w rzeczywistości mini pc Aros wybity z wybranym materiałem w 100% kompatybilne: the IMICA (rozprowadzany przez ClusterUK http://www.clusteruk.com/ ) A AresOne (rozprowadzany przez Vesalia http://www.vesalia.de/e_aresone2010.htm ) I zmontowane przez Pasacal Papara ( http://obligement.free.fr/articles/itwpapara.php ).
Zauważ, że Pascal Papara redystrybucji większość zysków dla "dobrodziejstw projektów", które pozwala na przykład napisać "nowy" sterownik, który umożliwia akcelerację 2D / 3D na niektórych kartach nvidia.


Rozkłady Aros:

Jak na Linux Ubuntu, Fedora itp, są 2 główne dystrybucje Aros:

Icaros
to oficjalna dystrybucja, bezpośrednio na miejscu Aros ( http://aros.sourceforge.net/download.php ) Pełna wersja "Icaros koncertowe DVD" (umożliwia testowanie z DVD, a następnie zainstalować, jeśli Ci się spodoba) waży 550MB:
http://www.icarosdesktop.com/dl.htm

Broadway : Niestandardowy rozkład Pascala Papara dla AresOne zdecydowanie zorientowane Media Center (AMC z domu rozwoju media center Layer) i ciemnej skóry (nie lubię). Dystrybucja jest skoncentrowanej na istotnych i trwałych narzędzi (a więc mniej obszerne ditrib) zauważył aktualizacja systemu / instalacji domu, więc Linux z broadway up2date, a Quickstarter a jeśli kupisz AresOne w Vesalia Ci na Broadwayu Akumulator "AliveX" oferowane zawierający klucz rejestracyjny dla frypan (trawienia), Cinnamon Writer, Art Effect 4 68k wersja i wersja OEM Amiga Forever (z Amigi Romów uruchomić wszystkie stare gry WHDLoad) ,
Aby załadować tylko Broadway: http://www.aros-broadway.de/downloads/index.html
Aby zakupić pełną AresOne z Broadwayu: http://www.vesalia.de/e_aresone2010.htm


Montaż Icaros 1.2.3 (od koncertowe DVD)


Od koncertowe DVD ( http://www.icarosdesktop.com/dl.htm ), Po przybyciu na stole warsztatowym (przemianowany Wanderer tak) nowoczesne, zachowując to, co było [v | m] ma na Amiga OS3. A na biurku, obok ikony dysku RAM, dokumentacja ikona DVD i PDF (gdzie dowiadujemy się wiele przydatnych rzeczy, takich jak DHCP należy unikać w celu zwiększenia wydajności lub możemy wybrać boot menu grub, który sterownik do wykorzystania w zależności od karty graficznej) i znajduje się ikona zainstalować!

Instalator jest nowoczesny, umożliwia partycjonowania, należy wolną przestrzeń lub zainstalować na kluczu USB, jeśli komputer wie rozpoczęcia usb, to co zrobiłem (o pojemności 4 GB karcie Compact Flash i adapter CF / uSB zainstalować na HDD MultiBoot patrz poniżej):
- Więc wybraliśmy "przetrzeć dysk" i "USB", który przygotowuje kartę, a następnie instalator pyta-keeper / kompetencje, aby odzwierciedlić nową tablicę partycji i ponowne uruchomienie instalatora.
- Uruchom ponownie i tym razem wybierz "Użyj istniejącej partycji Aros" następny ekran wybiera grup narzędzi, aby zainstalować (kładę wszystko), a ja niczego nie dotykać (choć lewa zaznaczone "formatowania" ), następujący ekran (grub) nie dotknął, a następnie sprawdza i przejdź mój titsi ...

Widzimy spędzać wszystko wiemy: typy danych rejestruje Devs (wymienione w sub sieci i USB: ')), czcionki (z trutype:')) c wszystkich poprzednich zamówień, bibliotekami (ze starymi rexx.library ale mesa.library lub usb.library!), lokalne, prefs, System (z motywów), narzędzia (HDToolBox itp), dema i "dodatki" (nie jest ciężki, jeśli ciebie rozwój zaznaczone, zajęło mi ponad godzinę): Amibridge z emulatora UAE i brarre Amistrart z ToolManager ale lunapaint, arosPDF, frypan (trawienia), DOpus, gal i grać w pełnym ...
jakie emocje! co jazda !!!Boot!


But musi wybrać opcję odpowiednią grub zależności od karty graficznej, myślę, że jest umieszczony po prawej wyboru, ale w każdym razie to również może przetestować i skorzystać z najnowszych funkcji na bardziej egzotyczne jeśli kierowcy stosowne, można oczywiście skonfigurować grub potem do niej jest umieszczony bezpośrednio na odpowiednim doborze i zmniejszyć czas oczekiwania, jeśli chcesz.

I to uruchamia się w niecałe 10 sekund! co za radość po raz pierwszy pojawi się pytanie, czy chcesz włączyć AmiStart (droga Dock pasku menu u dołu), przejrzystość, itp, a następnie skonfigurować sieć (na razie uniknąć DHCP perf, to mówi doc!).

I odchodzą, w przeciwieństwie do wersji 3 lub 4 lata temu z kreskówki i ikony zawiesi wszędzie, to jest tutaj na bardziej poważne interfejsu (i najlepszy) sposób AmigaOS 4, to jest klasa i znaleźć prawdziwą Amigę płaczę:
W moim przypadku moja karta sieciowa Broadcom Gigabit nie został rozpoznany, po kolei na listę obsługiwanego sprzętu ( http://en.wikibooks.org/wiki/Aros/Platforms/x86_Network_support ), Wyjąłem starą 3Com szufladę i zmieniłem w preferencjach dla kierowcy odpowiedniej etherlink3, to posadzone aplikację, OWB i warsztatu (przepraszam Wanderer), ja ponownie uruchomiony i działa niklu! to Amiga! :)

I jestem zdumiony OWB, przeglądarka dobrze reaguje maps.google.fr pełnej funkcjonalności! Stronka o złożonym CSS jest także nikiel, brakuje lampy błyskowej.


AmiBridge / Janus ZEA uruchomić stare gry amiga


Zapraszam do zapoznania się z pdf doc, że pochodzi z lub dostępne na stronie internetowej Icaros, która wyjaśnia, jak najlepiej AmiBridge eksploatowane, co pozwala na zainstalowanie się czysto 68k Applics starą Amigę pod ikoną łatwo rzucać w emulowane środowisko.


Można także skorzystać z WHDLoad Whdmenu i ZEA AROS (aby uzyskać menu z kieszeniami gra jak mame)

http://obligement.free.fr/articles/whdmenu_configuration.php


Dla użytkowników brodatych i Linux oraz o portach gier:


SDL jest już koncentruje się na Aros z gcc, tak (prawie) przekompilować SDL gier Linux lub OS4 na ARO.
Należy pamiętać, że istnieje realne powłoki bash w Linuksie i więcej muszli Amiga: Amiga typu w powłoki sh, a znajdziesz się na powłoce Linux (z polecenia znaleźć, grep, sed, itd.).
Więc stałem Tetris C SDL lib i zacząłem pisać kilka lat temu na linux i Huno został zrekompilowane na OS4 i skompilować bez problemu na ARO:
http://www.amigang.fr/
Postaram się skompilować innym w najbliższych tygodniach z pomoc Huno już noszone przez wiele gier na OS4 jak ten ...


Multibooting z systemem Linux:


Jeśli jest już zainstalowany Linux, z GParted, fdisk, rozstał lub narzędzie, które lubisz najbardziej, najprostszym sposobem jest utworzenie wolnego miejsca usuwając partycję z XP (czyli w moim przypadku), albo resizant partycja.
Następnie należy uruchomić instalator Aros wybranie "korzystania z wolnego miejsca", to przygotować partycję i poprosi o ponowne uruchomienie komputera. Następnym razem, a następnie wybierz "Aros partycję".
Uwaga: Menu startowe zostaną utracone, a wejście do Linux Boot także (jeśli zdecydujesz się pozostawić zainstalować własne menu grub)!
Więc najpierw pobrać klucz z innego sub lub Linux grub config (/ boot / grub, plik nazywa menu.lst lub grub.cfg w ogóle).
Po zakończeniu instalacji Aros, rozruchu z Aros i edytować swój plik konfiguracyjny grub: Menu boot / grub / grub.cfg i dodać paragraf ": Otwórz powłokę z menu i wpisz sys Narzędzia / editor sys wpis ", należy zachować ostrożność, gdy Linux jest zainstalowany na 2 partycji należy umieścić (hd0,2) i nie (hd0,1)
menuentry "Fedora 13" {
set root = (hd0,2)
linux / vmlinuz .....
initrd / initramfs ............
}


zapisać i ponownie ...Najnowsze wiadomości:


Commore USA (które zostały zakupione) nabył prawo do używania marki Amiga (dziękuję za dokładność Screetch) i będzie wystawać z nowej Amigi pod Aros (komunikat prasowy z dnia 31 sierpnia 2010 roku):
http://www.commodoreusa.net/press.html


I pójść dalej na ten temat Aros:15 129 kliknięcia - stworzony 13/09/2010 przez Tito - zmieniony 05/10/2010Komentarz, komentarz, dyskutować ...

Info2 reakcje.

 • przez tito (Zaclynaute) - 05/10/2010 07:51

  ok, merci pour la précision, je corrige ...

 • przez Screetch (non connecté) - 05/10/2010 06:58

  Bonjour,

  CommodoreUSA n'a pas racheté la marque Amiga. Elle a juste acheté une licence pour avoir le droit d'utiliser la marque Amiga. Grosse nuance.(sert uniquement à vous signaler les réactions)
Podziel?

diaspora  G+  facebook  twitter  Digg  Yahoo  Delicious  Technorati  myspace


Zobacz inne artykuły związane z nią?Statystyki kliknie na ten artykuł: kliknij tutaj »Chcesz przyczynić i publikuje artykuł w tej kategorii?

InfoDziękuję, aby zalogować się lub załóż konto, jeśli jeszcze nie jest.
Redirection en cours ...
Si rien ne se passe merci de cliquez ici